لوگو دکتر علیرضا عابدینی

نیاز بیماران به لمینیت های سرامیکی

لمینت سرامیکی
متن مقاله

همان گونه که جمعیت دندانپزشکان زیبایی رو به افزایش است تعداد بیماران هم که متقاضی درمان های زیبایی هستند رو به افزایش است. در گذشته بیشتر بیماران به دنبال ترمیم دندان های پوسیده بودند ولی امروزه نیازهای بیماران متفاوت شده است.

بیماران به دنبال این هستند که لبخند زیباتری داشته باشند حتی اگر دندان های آن ها سالم و بدون پوسیدگی باشد به دنبال این هستند که وضعیت ظاهری دندان های سالم را نیز بهبود بخشند. پیشرفت روزافزون مواد دندانی، سرامیک ها، کامپوزیت ها و سایر مواد زیبایی اعمال ترمیمی زیبایی که حتی قابل تصور نبودند را امکان پذیر ساخته است.

امروزه دندانپزشکان و بیماران از تأثیر مثبت یک لبخند زیبا روی زندگی اجتماعی، روانی و عاطفی آن ها کاملاً آگاه هستند. یکی از بهترین روش هایی که امروزه برای درمان های زیبایی واستیک به کار برده میشود استفاده از لمینت های سرامیکی است.

‎درمان های جدید سرامیک ها به قدری پیشرفت کرده اند که به راحتی می توان گفت هیچ کدام از مواد ترمیمی زیبایی و حتی کامپوزیت ها به هیچ عنوان قابل رقابت با سرامیک ها نیستند. شاید کمتر کامپوزیتی را بتوان پیدا کرد که بعد از چندین سال ظاهر اولیه خود را کاملاً حفظ کرده باشد ولی امروزه با پیشرفت هایی که در عرصۀ سرامیک ها ایجاد شده اگر بیمار بهداشت خود را به خوبی رعایت کند واقعاً سرامیک ها پس از چندین سال با روز اول خود تفاوتی نخواهند داشت.

در مرکز دندانپزشکی دکتر علیرضا عابدینی انواع سرامیک های دندانی با استفاده از مجرب ترین لابراتورهای داخلی و خارجی به بهترین نحو انجام می گردد. در مقایسه با استانداردهای امروزی لمینت های اولیه شکننده و کم ارزش بودند ولی امروزه با پیشرفت روزافزون در این زمینه بیمار زیبایی و استحکام را در کنار هم تجربه خواهد کرد.

سلامت لثه ها بعد از استفاده از لمینت های سرامیکی از موارد بسیار حائز اهمیت است. به این جهت که پالیش سرامیک ها در لابراتور با وسایل و ابزار بسیار حرفه ای انجام می شود. لمینت های سرامیکی به ندرت باعث ایجاد گیر پلاک در لبه لثه و ایجاد التهاب خواهند شد.

‎واقعاً اگر تراش دندانپزشک طبق اصول علمی انجام شود التهاب در لبه های  لثه ها نسبتاً به صفر میرسد. وجود لثه های  عاری از التهاب و صورتی رنگ در زیبایی لبخند بیمار بسیار مؤثر است. دکتر علیرضا عابدینی بهترین دندانپزشک نجف آباد با  فالو اپ های طولانی مدت بیماران خود التهاب لثه های  بیماران را بررسی میکند.

با یک تراش خوب، یک قالب گیری مناسب و یک لابراتور مجرب حتی پس از گذشت چندین سال التهابی در لبه های  لثه مشاهده نخواهد شد. از دیگر مزایای لمنیت های سرامیکی عدم تغییر رنگ آن ها در طول زمان است. با توجه به ذات سرامیک ها که رنگ پذیری  ندارند و هم چنین با توجه به پالیش دقیق سرامیک ها در لابراتور تغییر رنگی در سرامیک مشاهده نخواهد شد و این فاکتور بسیار مهمی است که سرامیک را از کامپوزیت متمایز می کند.

هرچند کامپوزیت ها نیز مزایای خود را دارند که با استفاده از یک تکنیک مناسب می تواند برای بیماران جذاب و قابل قبول باشد. مواد سرامیکی امروزه به تکیه گاه  اصلی دندانپزشکی زیبایی تبدیل شده اند. در مرکز زیبایی دکتر علیرضا عابدینی در نجف‌ اباد  سرامیک ها با موفقیت جهت بستن دیاستم ها (فاصله های بین دندانی) تصحیح نامرتبی های دندانی و پوشش دندان های بدرنگ یا بدشکل مورد استفاده قرار می گیرند.

نوشتهٔ پیشین
ارتودنسی بهتر است یا لمینت ؟
نوشتهٔ بعدی
روش های جایگزینی دندانهای از دست رفته
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب مرتبط
فهرست
Call Now Button