لوگو دکتر علیرضا عابدینی

کاشت دندان

کاشت دندان نجف آباد
متن مقاله

از دست دادن دندان تأثیر منفی زیادی بر زیبایی و اعتماد به نفس فرد دارد . با استفاده از روش هایی که برای کاشت دندان و جایگزین کردن دندان از دست رفته وجود دارد می توان این نقص را برطرف کرد . روش هایی که می توان برای کاشت دندان استفاده کرد عبارت است از :روکش دندان ، پل ، بریج ، دندان مصنوعی و ایمپلنت. در بین این روش ها ایمپلنت کاربرد و محبوبیت بیشتری دارد .

ایمپلنت دندان

یکی از بهترین روش های کاشت درمان ایمپلنت است . با استفاده از این روش می توان از عوارض بی دندانی مانند اختلال در غذا خوردن ، تحلیل لثه و استخوان ناحیه بی دندان جلوگیری کرد .ایمپلنت با قرارگیری مستقیم در فک می تواند نقش دندان اصلی بیمار را ایفا کند . چنس ایمپلنت از تیتانیوم خالص است و از آن می توان ریشه دندان برای نگهداری از روکش‌های جایگزین تاج دندان استفاده کرد . ماندگاری ایمپلنت دندان زیاد است و اگر به خوبی از آن مراقبت شود تا آخر عمر می توان از آن استفاده کرد .

روکش دندان

روکش دندان کلاهی از جنس فلز ، سرامیک یا ترکیب این دو است که روی دندان آسیب دیده قرارمی گیرد .از انواع روکش می توان به روکش فلزی ، سرامیکی ، FPM و زیرکونیوم اشاره کرد .روکش‌های تمام فلزی، بهترین نوع روکش است. در درجه‌ی بعدی، روکش دندانی زیرکونیا بسیار با کیفیت می‌باشد.

کاشت دندان با لیزر

یکی دیگر از روش هایی که برای کاشت مورد استفاده قرار می گیرد لیزر است. در این روش لثه و استخوان با آسیب بسیار کمتری مواجه شده و ایمپلنت نیز در کوتاه ترین زمان جوش خواهد خورد. زمانی که از لیزر استفاده شود محلی که قرار است ایمپلنت در آن قرار داده شود با کمترین آسیب وارد شده به لثه و استخوان آماده شده و دندان جدید در محل مناسب خود قرار خواهد گرفت.

نوشتهٔ پیشین
بلیچینگ دندان
نوشتهٔ بعدی
کاربرد لیزر دندانپزشکی
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب مرتبط
فهرست
Call Now Button