لوگو دکتر علیرضا عابدینی

ایمپلنت دندان چیست ؟

ایمپلنت دندان
متن مقاله

ایمپلنت دندان یک درمان جایگزین برای پروتز های بریج است و افرادی که تمایل به کاشت دندان دارند می توانند از آن استفاده کنند . به طور کلی هر بیماری که شرایط کشیدن دندان را داشته باشد می تواند کاندید مناسبی برای کاشت ایمپلنت باشد . دکتر علیرضا عابدینی متخصص ایمپلنت نجف آباد است و سالیان زیادی است که در این زمینه تجربه دارد . کاشت دندان یا ایمپلنت یکی از روش های پر کاربرد برای داشتن لبخند هالیوودی است .

ایمپلنت پیچ ساخته شده از جنس تیتانیوم است که در استخوان فک کاشته می شود و جایگزین دندان از دست رفته است . کاشت ایمپلنت باعث انقلابی در جایگزین دندان ها شده است . افراد دارای پروتز دندان قادر به جویدن بسیاری از مواد غذایی نیستند. کوتاه ترین تعریفی که از ایمپلنت می توان کرد این است که ایمپلنت یک دندان مصنوعی دائمی برای جایگزینی دندان و یا دندان های از دست رفته است که درست مانند دندان های طبیعی عمل می کند .

اگر فردی دندان خود را به هر دلیلی از دست بدهد ایمپلنت دندان یا فیکسچر در اندازه همان ریشه به جای آن قرار داده می شود . فیکسچرها قطعاتی به اندازه دندان طبیعی اند که توسط ابزار بسیار دقیقی کنترل و ساخته می شود .

 ماده ای که در ساخت ایمپلنت دندان استفاده می شود، تیتانیوم است که در واقع فلزی با کیفیت خوب محسوب می شود. جنس قطعات ایمپلنت دندان یا همان فیکسچرها تیتانیوم می باشد. که به دلیل اینکه کاملا از لحاظ بیولوژیکی با بدن تطابق دارند، در تماس با بدن و استخوان فک هیچگونه واکنش آلرژیک بوجود نمی آید. که این مورد یکی از بزرگترین دستاورد ها در علم دندانپزشکی می باشد.

مراحل انجام ایمپلنت دندان

به صورت کلی مراحل انجام ایمپلنت دندان به شکل زیر می باشد  :

  1. معاینه و تعیین نوع و تعداد ایمپلنت به همراه هزینه
  2. اگر احتیاج به کشیدن دندان باشد در این مرحله دندان کشیده می شود .
  3. جراحی و نصب پایه ی ایمپلنت
  4. طراحی چاهک لثه‌ای برای گذاشتن لبه‌ی روکش‌ها در زیر لثه، جهت پیشگیری از وارد شدن مواد غذایی به زیر ایمپلنت 
  5. انتخاب رنگ، قالب‌گیری و ارسال قالب به لابراتور
  6. انجام کارهایی مثل: طراحی لبخند، موقعیت لبه‌ی دندان‌ها، تعیین ارتفاع فک و…
  7. ارسال قالب به لابراتور
  8. چسباندن نهایی ایمپلنت دندان

آیا در حین انجام Implant یا بعد از آن درد شدید خواهم داشت؟

پروسۀ انجام Implant با یک بی حسی مناسب و عمیق کاملاً بدون درد خواهد بود. بعد از انجام Implant میزان بسیار کمی درد یا تورم وجود خواهد داشت که با مسکن های ساده کاملاً قابل کنترل است.

نوشتهٔ پیشین
لبخند هالیوودی چیست؟
نوشتهٔ بعدی
قیمت ونیر کامپوزیت و سرامیکی
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب مرتبط
فهرست
Call Now Button