لوگو دکتر علیرضا عابدینی

سؤالات متداول

حوزه فعالیت دکتر علیرضا عابدینی در چه زمینه هایی است ؟

دکتر علیرضا عابدینی متخصص دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی است که در انواع روش های زیبایی دندان از جمله ایمپلنت ، لمینت ، بلیچینگ فعالیت دارد .

برای اصلاح طرح لبخند کدام یکی از روش های ترمیمی و زیبایی بهتر است ؟

هر کدام از روش های ترمیمی و زیبایی کاربرد مخصوص به خود را دارند و  برای برطرف کردن یک مشکل خاص در اصلاح طرح لبخند استفاده می شوند . به طورمثال ایمپلنت بیشتر برای کاشت دندان  جای گذاری دندان از دست رفته استفاده می شود در صورتی که بلیچینگ برای سفید کردن دندان به کار می رود .

محدوده فعالیت دکتر علیرضا عابدینی کجا است ؟

دکتر علیرضا عابدینی متخصص دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی است که در نجف آباد فعالیت دارد .

برای زیباسازی خط لبخند آیا روش لمینت سرامیکی بهتر است یا ونیر کامپوزیت؟

هر دوی این روش‌ها هر کدام مزایا و معایب خود را دارند مثلاً روش لمینت سرامیکی روشی وابسته به لابراتوار است و یا کامپوزیت ها میزانی تغییر رنگ ذاتی دارند ولی با توجه به ثبات رنگ زیادتر لمینت سرامیکی، این روش بیشتر توصیه میشود، هر چند ونیر کامپوزیت هم روشی است بسیار زیبا و مزایای خاص خود را دارد.

در کدام یک از روش های لمینت سرامیکی یا ونیر کامپوزیتی دندان کمتر تراش میخورد؟

در هر دو روش میزانی تراش بر روی دندان‌ها لازم است، این میزان تراش به هیچ عنوان به انتخاب روش لمینت یا ونیر وابسته نیست بلکه به سیاست پزشک و خواسته بیمار وابسته است. مثلاً اگر دندانی را بخواهیم کمی بیرون تر بیاوریم کمتر تراشیده میشود ولی اگر بخواهیم دندان بیرون زده ای را اصلاح کنیم میزان بیشتر از دندان تراشیده میشود.

کدام یک از روش های لمینت سرامیکی یا ونیر کامپوزیتی طبیعی‌تر است؟

هر دو این روش‌ها زیبا و طبیعی هستند. اینکه یک روش طبیعی‌تر به نظر برسد به خواسته بیمار، هنر دندان‌پزشک و هنر تکنسین لابراتوار و به مواد به‌کاررفته بر روی دندان وابسته است.بعضی دندان‌هایی را دوست دارند که سفیدتر هستند و بیشتر به چشم می‌آید ولی بعضی از بیماران دندان‌های طبیعی‌تر را ترجیح می‌دهند.

نمی‌خواهم دندانم زیاد سفید شود، باید چه‌کار کنم و چه روشی بهتر است؟

در هر دو روش لمینت سرامیکی و ونیر کامپوزیتی شیدهای انتخاب رنگ مختلف وجود دارد. انتخاب رنگ بیشتر به سلیقه بیمار وابسته است و می‌تواند از رنگ‌های زردتر تا رنگ‌های خیلی سفیدتر و بیلیچ تغییر کند. پزشک بیشتر در این میان نقش مشاور را ایفا می‌کند.

آیا انجام ونیر کامپوزیتی و یا لمینت سرامیکی به دندان‌ها آسیب می‌رساند؟

درصورتی‌که بیمار رعایت دقیق بهداشت را داشته باشد مشکلی برای دندان‌ها ایجاد نخواهد شد، بهتر است بعد از انجام کارها بیمار به‌صورت منظم از نخ دندان و مسواک و چکآپ های دوره‌ای استفاده کند.

کدامیک انواع Implant ها کیفیت بهتری دارد؟

Implantها برندهای بسیار مختلفی دارند و هر کدام برای خود ادعاهای خاصی را مطرح می کنند.ایمپلنتی که در مطب اینجانب انجام میشود Implant سوئیسی به نام Sic میباشد که از جمله بهترین برندهای Implant در دنیا هست. میزان موقعیت این Implant در مقاله های مختلف ۹۹% ذکر شده است.

آیا در حین انجام Implant یا بعد از آن درد شدید خواهم داشت؟

پروسۀ انجام Implant با یک بی حسی مناسب و عمیق کاملاً بدون درد خواهد بود. بعد از انجام Implant میزان بسیار کمی درد یا تورم وجود خواهد داشت که با مسکن های ساده کاملاً قابل کنترل است.

بلیچینگ به چه میزان دندانهایم را سفید می‌کند و آیا به دندانهایم آسیبی می‌رساند؟

این که به چه میزان بلیچینگ دندان‌های شما را سفید می‌کند به نوع تغییر رنگ دندان‌های شما و به ظرفیت دندان‌های شما برای انجام بلیچینگ وابسته است. بعضی از تغییر رنگ ها بهتر به بیلیچینگ جواب می‌دهند، بلیچینگ به هیچ عنوان آسیبی به دندان نمیزند، حساسیت مختصری بعد از بلیچینگ ایجاد میشود که به زودی برطرف خواهد شد.

ارتودنسی بهتر است یا لمینت؟

هر دوی این روش‌ها در جای مناسب خود باید استفاده شوند، تمام به هم ریختگی های دندانی با لمینت قابل اصلاح نیست و بیمار حتماً باید ابتدا دندان‌های خود را ارتودنسی کند.درصورتی‌که بیمار ارتودنسی با روش های زیبایی مثل ونیر های کامپوزیتی درمان شوند عواقب وخیمی در انتطار بیمار خواهد بود .

آیا با Sanp on smile میتوانم غذا بخورم و به جای پلاک متحرک از آن استفاده کنم؟

Snap on smile یک روش زیباسازی دندان هاست و فانکشن جویدن را تأمین نمی کند. بهتر است در زمانی که SOS داخل دهان شماست با احتیاط غذا بخورید.

پرسیدن سوال جدید از دکتر

Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
Fill out this field
لطفا جواب سوال را وارد کنید: ۲۴ - ۴ = ?
Enter the equation result to proceed
فهرست
Call Now Button