لوگو دکتر علیرضا عابدینی

اهمیت انتخاب بیمار در درمانهای زیبایی و عواقب ناشی از عدم توجه به این مورد

اهمیت انتخاب بیمار در درمانهای زیبایی و عواقب ناشی از عدم توجه به این مورد
متن مقاله

شاید اولین نکته ای که یک دندانپزشک زیبایی بایستی به آن توجه زیادی داشته باشد دقت درانتخاب بیمار زیبایی است. هرچند در وهله اول این نکته ساده و پیش پا افتاده به نظر میرسد ولی باید توجه داشت شاید مهم ترین نکته در انجام درمان های زیبایی است و عدم توجه به آن عواقب جبران ناپذیری را برای بیمار و دندانپزشک در پی خواهد داشت.

شاید به جرأت بتوان گفت کلید اساسی در موفقیت درمان های زیبایی و رضایت بیمار بعداز انجام درمان توجه به این مطالب از طرف دندانپزشک می باشد. دندانپزشکان بسیار باتجربه علی رغم تجربه بالا وانجام کیس های زیاد و سخت گاهی هنوز از این ناحیه دچار آسیب می شوند. در اینجا سعی می کنیم تعدادی از بیماران دردسرساز را معرفی کنیم شایدبرای سایر همکاران و یا حتی بیماران مفید واقع شود. بعضی از بیماران دارای ذهنیت غیرواقع در مورد درمانهای زیبایی هستند.

‎در دوران حاضر با توجه به در دسترس بودن فضای مجازی برای بیماران و عادت به پرسه زدن بیماران در پیج های مختلف و سایت های مختلف بیماران اطلاعات بعضا ناقصی در مورد درمان های زیبایی دارند. در دسترس بودن عکس های مختلف در مورد درمان های گوناگون زیبایی که متأسفانه بعضاً غیرواقعی و ادیت شده هستند باعث میشود انتظار بیمار به صورت غیرمنطقی بالاتررفته و گاه به صورت غیرقابل دسترس در بیاید.

‎بعضی از بیماران دارای وسواس نسبت به ظاهر خود هستند. این دسته از بیماران معمولاً جزو دشوارترین بیماران دردرمان های زیبایی هستند. دندانپزشک با تجربه باید این بیماران را در جلسۀ ویزیت و مشاوره حتی الامکان تشخیص دهد وگرنه معمولاً در دام خواهد افتاد. در مطب دکتر علیرضا عابدینی در نجف آباداصفهان سعی میشود در جلسۀ مشاوره زیبایی ، بیمار در خصوص امکانات ونتیجه درمان تا جای ممکن توجیه شود حتی به وسیله نرم افزارهای دیجیتالی طراحی لبخند سعی میشود آینده بیمار به وی نشان داده شود.

دستۀ دیگری از بیماران مشکل‌ ساز که متأسفانه در اثر بی توجهی دندانپزشک دچار مشکل می گردند بیماران ارتودنسی هستندکه توسط درمان های زیبایی مانند ونیرهای کامپوزیتی یا لمینت های سرامیکی درمان میشوند، این بیماران متأسفانه مستقیماً در اثر بی توجهی دندانپزشک و یاعدم تبحر دندانپزشک آسیب میبینند. در این بیماران پس از درمان شاهد التهاب لثه‌ ها ، بوی بد دهان و یا مشکلات جبران ناپذیر دیگر خواهیم بود.

‎بیماران با بهداشت ضعیف دسته دیگری از بیماران هستند که از کارهای زیبایی نتیجه مطلوبی نخواهند گرفت. یک دندانپزشک باتجربه در همان ابتدا باید از انجام درمان زیبایی برای چنین بیماران سرباز زند .انتخاب بیمار ازاصول اساسی در درمان های زیبایی و طراحی خط لبخندمی باشد. انجام ونیرهای کامپوزیتی و یا لمینت های سرامیکی بدون توجه به این نکات در نهایت هم بیمار و هم دندانپزشک را با مشکل مواجه خواهد کرد. در مطب زیبایی دکتر علیرضا عابدینی سعی شده با استفاده از جدیدترین تکنولوژی روز دنیا بیماران حتی المقدور دقیق انتخاب شده و از بروز عوارض بعدی درمان جلوگیری شود.

نوشتهٔ پیشین
نقش لیزر در کاشت دندان یا ایمپلنت دندانی
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب مرتبط
فهرست
Call Now Button