لوگو دکتر علیرضا عابدینی

نقش لیزر در کاشت دندان یا ایمپلنت دندانی

نقش لیزر در کاشت دندان یا ایمپلنت دندانی
متن مقاله

یکی از راه های جایگزینی دندان های از دست رفته استفاده از implant های دندانی می باشد. استفاده از کاشت دندان (Implant)به جای بریج های دندانی دارای مزایای عمده ای می باشد از جمله این که دندان های پایه ناحیۀ بی دندانی هیچ گونه تراشی نمیخورند  ولی در بریج های دندانی دندان های پایه باید معمولاً درمان ریشه (عصبکشی) شوند و در ضمن جهت انجام درمان بریج تراشیده شوند.

امروزه یکی از روش هایی که برای راحت تر کردن درمان implant انجام میشود استفاده از لیزر دندانپزشکی است. در مطب دکتر علیرضا عابدینی در تمامی مراحل کاشت implant از لیزر دایود دندانپزشکی به بهترین وجه استفاده میگردد. اما کاربرد لیزر در درمان Implant چیست؟ باید به این مهم توجه کرد که امروزه لیزر دندانپزشکی معمولاً در بافتهای نرم کاربرد دارد و هنوز لیزرهای دندانپزشکی چندان برای انجام درمانهای بافت سخت مؤثر عمل نمیکنند.

در انجام درمان های ایمپلنت با دو گروه بیمار روبرو هستیم بیمارانی که استخوان مناسب برای کاهش ایمپلنت دارند و دسته دوم بیمارانی هستند که استخوان کافی برای کاشت ایمپلنت ندارند و باید برای آنها پیوند استخوان انجام گردد. اگر بخواهیم در یک جمله ساده کاربرد لیزر را در کاشت ایمپلنت مشخص کنیم باید گفت که لیزرها بیشتر برای بیمارانی کاربرد دارد که استخوان کافی برای کاشت ایمپلنت دارند.

علت این موضوع این هست که بیمارانی که استخوان کافی برای کاشت ایمپلنت دارند بیشتر نیاز به کار بر روی بافت نرم دارند (مانند پانچ یا برشهای بافتی بر روی نسج نرم) و دریل کردن استخوان معمولاً بدون برش بافت نرم بر روی استخوان انجام می گیرد. ولی بیمارانی که استخوان کافی برای کاشت ایمپلنت ندارند نیاز به پیوند استخوان (آگمنت) دارند و لیزرهای دندانپزشک در این خصوص فعلاً کاربرد چندانی ندارد.

 

دکتر علیرضا عابدینی در مرکز ایمپلنت و زیبایی خود در شهرستان نجف آباد اصفهان کاشت ایمپلنت سوئیسی Sic را با استفاده از لیزر بدون تیغ و با کم ترین خون ریزی و آسیب انجام می دهد. یکی دیگر از اثرات لیزر اثر Biostimulatin یا اثر تحریک‌‌زیستی می باشد.

تحریک زیستی در واقع فرآیندی است طبیعی که آلاینده ها و باکتری ها از محیط زدوده شده و سلول های سالم در ناحیه تکثیر بیشتری می بایند. یکی از اثرات مفید لیزر در کاشت implant های دندانی همین اثر تحریک زیستی می باشد در واقع در حین کاشت و بعد از کاشت محیط از آلودگی و باکتری ها زدوده شده، و سلول های سالم با تحریک به تکثیر بیشتر جایگزین آن ها می گردند.

کاربرد لیزر در کاشت ایمپلنت

این اثر به علت خاصیت استریل کنندگی و تحریک‌کنندگی لیزر می باشد. این اثر به حدی است که حتی سطح ایمپلنت های شکست خورده و عفونی را می توان از آلودگی زدود و با پیوند مجدد استخوان باعث کاشت مجدد همان Implant شکست خورده گردید.
دکتر علیرضا عابدینی یکی از بهترین برندهای سوئیسی Implant را به نام Sic در مطب خود با استفاده از یکی از بهترین و مؤثرترین فرکانسهای لیزر رایود (nm915) با کمترین درد و خونریزی انجام میدهد.

نوشتهٔ پیشین
روش های جای گذاری ایمپلنت
نوشتهٔ بعدی
اهمیت انتخاب بیمار در درمانهای زیبایی و عواقب ناشی از عدم توجه به این مورد
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب مرتبط
فهرست
Call Now Button