لوگو دکتر علیرضا عابدینی

تشریح یکی از موارد مشکل و شایع دندانپزشکی زیبایی (Case present)

تشریح یکی از موارد مشکل و شایع دندانپزشکی زیبایی
متن مقاله

بیماری که مشاهده می کنید با یکی از مشکلات نسبتاً شایع در دندانپزشکی زیبایی به مطب اینجانب مراجعه کرد. بیمار دچار بدرنگی دندان ها در ناحیه قدامی، به هم ریختگی دندان ها در ناحیۀ قدامی، کامپوزیت های لب پرشده و معیوب در ناحیۀ دندانهای قدامی فک بالا و لبخند لثه ای یا گامی اسمایل در خط لبخند بود.درضمن اینکه بیمار دچار عادت دندان قروچه (براکسیم) هم بود.

برای رفع مشکل بیمار ناچار بودیم به یک طرح درمان ترکیبی و حساب شده رو بیاوریم. در مرحلۀ اول تمرکز بر روی لبخند لثه ای بیمار قرار گرفت. برای رفع لبخند لثه ای نیاز به جراحی کامل لثه ها در خط لبخند بیمار بوده در مطب اینجانب دکتر علیرضا عابدینی جراحی های لثه به وسیلۀ تکنولوژی جدید لیزر دایود انجام میشود. لیزر خونریزی و عوارض بعد از جراحی را به شدت کم خواهدکرد در حدی که برای بیمار شگفت انگیزخواهد بود.

لثه های بیمار و همچنین استخوان زیر لثه بیمار در ناحیۀ حد لبخند به میزان ٢ تا ٣ میلی متر جراحی شد دوره بهبودی بعد از جراحی حدوداً یک الی دو ماه می باشد هرچند با استفاده از تکنولوژی جدید لیزر عوارض بعد از کار بسیار کمتر خواهد بود. جراحی لثه و رفع لبخند لثه ای نقش بسیار مهمی را در درمانهای زیبایی بازی میکند. رفع لبخند لثه ای به قدری در زیبایی بیمار مؤثر است که گاهی بیمار بعد از جراحی احساس میکند به نتیجۀ مورد نظر خود رسیده است و تمامی مشکلاتش در ناحیۀ قدامی از میان رفته است.

بعد از یک الی دو ماه و رفع التهاب ناشی از جراحی افزایش طول تاج با استفاده از نرم افزار دیجتال اسمایل دیزان لمینیت های سرامیکی بیمار طراحی گردید و سپس دندانها به میزان مورد نیاز تراشیده و سپس قالبی از دندانهای تراش خورده تهیه گردیده و قالب به لابراتورهای بسیار مجرب در زمینه ساخت سرامیک ها فرستاده شد.

تشریح یکی از موارد مشکل و شایع دندانپزشکی زیبایی

در این بین به وسیله تکنیک وکس اپ لمینیت های موقت برای بیمار ساخته شد به دو منظور یکی برای اینکه دندانهای بیمار در حالت تراش خورده، نازیبا و حساس رها

نشود و دیگری برای اینکه لثه ها فرم دلخواه و زیبای مورد نظر ما را پیدا کنند.
‎در مطب دکتر علیرضا عابدینی از مجربترین لابراتورهای خارجی و داخلی در زمینه ساخت سرامیک ها کمک گرفته میشود و همچنین برای ساخت لمینتهای موقت از بهترین و برترین مواد روز دنیا استفاده میشود.

‎سپس لمینت های آماده شده بیمار پس از ساخته شدن در لابراتور بر روی دندانهای بیمار سمان (چسب) گردید. برای اینکه رنگ دندانهای فک پائین بیمار به رنگ لمینتهای فک بالا نزدیکتر شود دندانهای فک پائین به وسیلۀ درمان بلیچینگ سفیدسازی گردید.

‎در مرکز دندانپزشکی زیبایی دکتر علیرضا عابدینی در نجف اباد پروسۀ بیلیچینگ به وسیلۀ لیزر دایود انجام میگیرد که هم بسیار مؤثرتر و هم بسیار پایدارتر خواهد بود. در نهایت برای کنترل دندان قروچه (براکسیسم) بیمار برای وی یک وسیلۀ محافظتی به نام نایت گارد تهیه شد و به بیمار تحویل گردید.

 

نوشتهٔ پیشین
روش های جایگزینی دندانهای از دست رفته
نوشتهٔ بعدی
روش های جای گذاری ایمپلنت
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب مرتبط
فهرست
Call Now Button